Förtroendevalda

Om ossRFSL

Vilka som sitter i styrelsen och vilket ansvarsområde personen har finner du nedan tillsammans med personens mailadress. Se till att du tar kontakt med rätt person för att ditt ärende ska gå så fort som möjligt. Vid övriga frågor, eller om du inte kan nå någon av de nedan angivna, maila gärna skaraborg@rfsl.se.

Sittande styrelse

Ordförande: Erika Holm Arlestrand, erika@skaraborg.rfsl.se

Kassör : Marcus Pettersson, marcus@skaraborg.rfsl.se

Vice ordförande: Sabina Behning, sabina@skaraborg.rfsl.se 

Ledamot: Anna Bengtsson, anna@skaraborg.rfsl.se

Ledamot: Anton Ehn, anton@skaraborg.rfsl.se

Ledamot: Sofia Lindahl, sofia.lindahl@skaraborg.rfsl.se

Ersättare: Ann-Kristin Liberg, ann-kristin@skaraborg.rfsl.se

 

 

Övriga funktionärer

Valberedning: Petra Abelsson Smedberg

Revisor: John Poulsen och Jimmie Silvervidh

Kondomprenumeration: Désirée Sandström desiree@skaraborg.rfsl.se